Kurz čarodějnictví - 3.Meditace

Napsal Ivanna (») 8. 8. 2016 v kategorii ČARODĚJNICTVÍ, přečteno: 442×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinemeditace.jpg

   K čarodějnictví se silně pojí i meditace. Ta je ovšem dobrá i v běžném životě - pomáhá nám totiž nenásilně uniknout z kolotoče povinností a starostí. No každý to známe :-) Pojďme se tedy podívat, jak na to. V první řadě si musíme najít pohodlnou polohu, aby nás nerušilo žádné tlačení, nebo brnění, potřebujeme se naprosto uvolnit - to uděláte tak, že od nohou až po hlavu postupně uvolňujete všechny svaly. Nehýbáme se a začínáme za pravidelného dechu počítat - nádech na tři a výdech na tři (pochopitelně záleží na rychlosti počítání, jde jen o to odvést úžitečným způsobem myšlenky). Postupně se dostáváme do stavu, kdy nepřemýšlíme. Zkrátka jen existujeme.
   Meditace nám pomáhá ve spoustě věcech - ať už to, že nás zbaví stresu, nebo to, že nám umožní nahlížet na věci z jiné perspektivy. Při meditaci nepřemýšlíme, jen na myšlenky bez hodnocení koukáme a necháme je plynout.
   Můžu vás předem varovat, že to nepůjde hned. Párkrát si to budete muset zkusit, než se skutečně meditovat naučíte. Možná si zkuste přečíst i jiné články, protože každý má na dosažení tohoto stavu jiné triky :-)

   Máte pro meditaci nějaký svůj tip? Budu ráda, pokud se o něj podělíte v komentářích :-)

  Pokud vás meditace zaujala, mám tu pro vás jakýsi bonus:

 

 V našem nitru leží ukrytých šest schopností, které nám pomáhají pochopit duchovní cestu. Znějí následovně: Shama, Dama, Shraddha, Titiksha, Uparati a Samadhana.
   Shama - vniřní klid a mírnost. Dosáhneš jich tak, že se stáhneš na své vnitřní já a opustíš vše z okolního světa.
   Dama - sebekontrola. Pomáhá nám zkrotit naše myšlenky a starosti a udělat v nich pořádek.
   Shraddha - důvěra. Pomáhá nám důvěřovat sobě samým, čímž nás posílí v cestě za cílem. Pokud budeme důvěřovat svému já, nic nás z této cesty neodstrčí.
   Titiksha - vyrovnanost a duševní síla. Pomáhá nám překonávat všechny překážky a ujišťuje nás, že nic netrvá věčně - jen nnaše Já. Vše ostatní se mění.
   Uparati - být nad věci, nezávislý, ničeho se nebát. Obavy uděláme obavami jen my a právě Uparati nám pomáhá se tomuto vyvarovat.
   Samadhana - vnitřní koncentrace, orientace na cíl, nezávislé pozorování se. 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel deset a tři